Optimeerige oma PDF-faili

Optimeerige oma PDF-faili

Pärast PDF-i loomist avage PDF-fail Adobe Acrobat Pro's ja valige "Fail -> Salvesta kui -> Optimeeritud PDF". Kohandage järgmisi seadeid:

Ühilduvus: "Säilitada olemasolev"

  • Pildid: siinkohal soovitame "Bicubic Downsampling to" 300 või 301 ppi piltide puhul üle 300 ppi (JPEG, maksimaalne kvaliteet).
  • Kirjatüübid: märkige ruut "Ära eemalda ühtegi kirjatüüpi".
  • Läbipaistvus: palun valige "High Resolution".
  • "Discard Objects": palun märgistage kõik märkeruudud, v.a. "Discard Objects ".
    - Siledad jooned konverteerida kõverateks
    - Pildifragmentide tuvastamine ja ühendamine
  • Discard User Data: palun märgistage kõik märkeruudud.
  • Clean Up: palun seadke objektide pakkimise valikud "Compress document structure" (dokumendi struktuuri tihendamine) ja märgistage kõik ruutud, välja arvatud "Compress document structure" (dokumendistruktuuri tihendamine).
    - LZW-kodeeringut kasutavates voogudes kasutage hoopis Flate'i.
    - Visake ära viitamata nimega sihtkohad
    - Optimeerige PDF-faili kiireks veebivaatamiseks

Eriti Photoshopi jaoks
Kui kasutate selliseid fototöötlusprogramme nagu Photoshop, soovitame salvestada kahepoolsed lehed jpg-formaadis (kvaliteet 10). Palun nimetage oma fotod ümber järjestikuste numbritega (01..., 02..., ...); nii täidetakse teie fotoraamat või kalender automaatselt.

Eksportige Photoshopist mitmeleheküljeline PDF-faili
CS3-s: Photoshopis on võimalik salvestada mitu dokumenti mitmeleheliseks PDF-failiks. Valige File -> Automate -> PDF Presentation. Vajutage "Add open files", et avada vajalikud failid ja seejärel valige "Multipage Document", et salvestada kõik failid üheks PDF-failiks.
CS4-s: CS4-s on see funktsioon integreeritud Adobe Bridge'i. Palun valige vajalikud failid kaustadest. Seejärel minge väljundpaneelile (Window -> Workspace -> Output; paneel ilmub paremale poole). Palun valige "PDF" ja seadke "Template" väärtuseks "Custom". Nüüd peate sisestama täpse lehekülje suuruse. Vahekaardil "Layout" seadke marginaalide (ülemine, alumine...) väärtused nulliks. Võite ignoreerida vahekaardid "Overlays", "Header", "Footer", "Playback" ja "Watermark" ning salvestada dokumendi lõpus.

Eriti Scribuse jaoks
Scribus 1.4.4 saab PDF-failidesse fonte sisse põimida, samas kui teised vanad versioonid seda funktsiooni ei toeta. Seega, kui te ei kasuta uusimat versiooni, tuleb enne eksportimist muuta kirjatüübid kontuurideks (ka "convert to paths").

Pange tähele: kuigi Scribuses on võimalik mitmeleheküljeliste fototoodete ülesehitus topeltlehtedega, eksporditakse PDF-ekspordis topeltlehed eraldi üksiklehtedena. PDF-faili on vaja veebipoes (fotokirjadega), kuid sidusate topeltlehtedega, et seda saaks õigesti tõlgendada. Scribuses andmete loomiseks soovitame luua üksikleht kahekordse lehe formaadis ning luua vastavad markerid ja abijooned.

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: