Piltide ja objektide suurus ja asukoht
Kõiki fototootele lisatud objekte, näiteks pilte, cliparte, teksti ja täitekarpe, saab fototootes vabalt muuta suurust ja paigutada.
Kasutades hiirt
Kui objekt valitakse hiirega, ilmub objekti kasti ümber sinine raam. Selle sinise raami valimine ja hiirenupu all hoidmine kursori liigutamise ajal muudab kasti ja selles oleva pildi suurust. Piltide puhul muudetakse nii pildikasti kui ka motiivi. Teksti puhul muudetakse kirjutatud teksti suurust, muutes selle kasti suurust, kui on aktiveeritud valik Automatic font size menüüs Text box (Tekstikast ).
Objekti liigutamiseks valige see hiirenuppu all hoides, liigutage see soovitud asendisse ja laske hiirenupp lahti.
Objekti pööramiseks valige see kõigepealt välja Objekti igasse nurka ilmub nool. Klõpsates ühel neist nooltest ja hoides hiirenuppu all, saate kursorit selle pööramiseks liigutada.
Positsioonitööriistad
Objekte saab fototootes paigutada ja nende suurust muuta ka positsioonitööriistade abil. Need tööriistad on saadaval, kui valite objekti ja tõmbate paremal asuva Position (Asukoht ) menüüst alla.
Kõigepealt on väljad, mis määravad objekti mõõtmed, nimelt selle laiuse ja kõrguse. Kui te neid väärtusi muudate, muutub vastavalt ka objekti suurus. Kui te aga klõpsate linnukesel, jäävad objekti proportsioonid samaks, isegi kui te muudate ühte mõõtmetest. See tähendab, et objekt säilitab oma algsed proportsioonid ja ei moonutata.
Paremal on kastid, mis vastavad objekti X- ja Y-positsioonidele. Nende muutmine liigutab objekti nendesse koordinaatidesse. Selle all on kast, kus on märgitud objekti pöörlemiskraadid. Valitud objekt pöörleb vastavalt selles väljal määratud kraadidele.
Joondamise tööriistad
Menüüs Position (Asukoht ) olevad joondamistööriistad aitavad teil paigutada objekte vertikaalselt ja horisontaalselt fototoote suhtes. Saate joondada objekti suvalise serva ja keskkoha suhtes vastavalt toote mõõtmetele.
Kui kujundate fotoraamatut, saate objektid joondada ühe lehekülje suhtes, lülitades sisse valiku Üksik lehekülg, või mõlema lehekülje suhtes, lülitades selle välja.
Valiku Use spacing (Kasuta vahekaugust ) aktiveerimine aktiveerib lahtri Distance (Vahekaugus ). Kui sisestate sellele väljale numbri, võtavad joondustööriistad seda vahemaad arvesse, kui paigutate elemendid fototootes. Näiteks kui sisestate vahemaa väljale 4 cm, kui valik Use spacing on aktiveeritud, ja klõpsate nupule Right edge alignment ( Parema serva joondamine), joondatakse valitud objekt parema serva järgi, jättes servast 4 cm kaugusele.
Kihi tööriistad
Kihtide tööriistad kontrollivad objektide virnastamise järjekorda. Kui kasutate valikut Send to back, paigutatakse valitud objekt teiste juba paigutatud objektide taha. See tähendab, et kui selle peal on objekte, jääb valitud objekt nende taha nähtavale.
Seevastu valik " Tooge ettepoole " paigutab valitud objekti kõigi teiste objektide kohale, kattes kõik varem selle all olnud objektid.
Kui soovite valitud objekti teiste objektide suhtes vaid ühe positsiooni võrra tahapoole või ettepoole liigutada, saate kasutada valikuid Saada tahapoole või Tooge ettepoole. Need valikud liigutavad objekti siiski ainult ühe positsiooni võrra korraga, nii et soovitud kihilisusefekti saavutamiseks võib olla vaja mitu korda klõpsata.
See menüü sisaldab ka objekti läbipaistmatust, mis on vaikimisi seatud väärtusele 100 . Objektile saab anda ka nime.
Objektide kopeerimine teise projekti
Ühes projektis juba paigutatud pilte ja objekte on võimalik kopeerida teise projekti. Valige kõigepealt kõik pildid ja objektid, mida soovite kopeerida. Kasutage klahvikombinatsiooni CTRL + A, et valida kõik elemendid lehel/tööpiirkonnas või lohistage hiirega, et luua kõigi objektide ümber ruut. Kui objektid on valitud, vajutage ja hoidke all klahvi CTRL + C, et neid kopeerida, või klõpsake ülemises menüüs nupul Copy. Seejärel avage sihtprojekt, kuhu soovite kopeeritud objektid kleepida. Vajutage CTRL + V, et kleepida need soovitud piirkonda või kasutage ülemise menüü nuppu Paste.
Selleks, et säilitada kleebitud objektide asukohad, veenduge, et sihtprojektil oleks sama suurus ja formaat kui originaalil. Vastasel juhul võib tekkida vajadus kohandada kleebitud objekte uue formaadi järgi.